Avesta BlueOne
Kaynak Temizleme Macunu
Avesta RedOne
Kaynak Temizleme Spreyi
Avesta Klasik
Kaynak Temizleme Jeli
Avesta Klasik
Kaynak Temizleme Banyosu
Avesta FinishOne
Pasivatör
Avesta Klasik
Temizleyici
Avesta Klasik
Moly - Drop Testi
 
  Avesta RedOne Kaynak Temizleme Spreyi 240
       Avesta RedOne
       Pickling Spray 240
 

A low fuming pickling spray

 
Paslanmaz çeliğin temizlenmesi için kullanılan süreçlerden birçoğu zararlı nitrik dumanların oluşmasına yol açar. Avrupa Birliği, emisyonların ve çevresel etkilerin önlenmesi ya da azaltılması için BAT (En İyi Mevcut Teknikler) direktifini belirlemiştir.
Bunu karşılamak için Avesta Finishing Chemicals nitrik duman emisyonunu %50 oranında azaltarak kaynak temizleme sırasında güvenliği arttıran eşsiz bir düşük dumanlı kaynak temizleme spreyi geliştirmiştir.
– 304 ve 316 gibi standart çelik türleri
– Soğuk haddelenmiş levhalar
– 10–30°C aralığındaki sıcaklıklarda kaynak temizleme gibi standart uygulamalar için geliştirilmiştir.
Ağır iş uygulamaları için Avesta Classic Pickling Spray 204 (Avesta Klasik Kaynak Temizleme Spreyi 204) kullanılmasını öneriyoruz.
 

Avesta RedOneTM Pickling Spray 240

 

• Kaynak, şekillendirme, kesme ve püskürtme gibi imalat işlemleri sırasında zarar görmüş olan paslanmaz çelik yüzeyleri eski haline getirir. Kaynak oksitlerini, alttaki kromsuz katmanı, mikro cüruflu partikülleri ve lokal korozyona neden olabilecek diğer kusurları giderir.

• Geliştirilmiş kaynak temizleme sonucu, klasik ürünler ile kıyaslandığında daha az renk değişimine sahip daha parlak bir yüzey sağlar.

• Kaplamayı arttıran üstün yapışma, gözle görülür kırmızı renk ve serbest akış kıvamı sayesinde daha az tüketim, daha yüksek verim.

• Daha esnek kaynak temizleme süreleri sağlar. Gece boyunca bırakılabilir, kurumaz ve aşırı kaynak temizleme risklerini sınırlandırır.

 
Kullanım talimatları
   
 
1. Kaynak temizleme işleminden önce Avesta Cleaner 401 (Avesta Temizleyici 401) kullanarak ön temizleme yapın ve yağı ve gresi giderin ve daha sonra su ile durulayın. Hem Temizleyiciyi hem de Kaynak Temizleme Spreyini aside dayanıklı bir pompa ile uygulayın. Örneğin Avesta Membrane Pump SP-25 (Avesta Membran Pompa SP-25) ya da Hand Pump 415 (El Pompası 415).
2. Kullanmadan önce solüsyonu karıştırın. Tüm yüzey üzerine eşit bir şekilde püskürtün.
3. 304/316 çelik türü için tipik kaynak temizleme süresi 10°C’de 180 dakika, 20°C’de 90 dakika ve 30°C’de 45 dakikadır. Kaynak temizleme, kaynaklı bağlantıların mekanik ön işleminden ve örtülü elektrotlar kullanılarak kaynaklanmış olan bir 2D bitirme ile soğuk haddelenmiş paslanmaz çelikler üzerinde Avesta Cleaner 401 kullanılarak ön temizlemesinden sonra gerçekleştirilmiştir. Bu kaynak temizleme süreleri deneysel sonuçlardır. Kaynak temizleme süresi, yüzey bitirmeye ve kaynak yöntemine bağlı olarak aynı çelik türü için farklılık gösterebilir.
4. Bir yüksek basınçlı su jeti ya da bir paslanmaz çelik fırça kullanarak kaynak temizleme kalıntılarını giderin ve daha sonra su ile durulayın. Atık su boşaltılmadan önce arıtılmalıdır.
 
  Nötrleştirme ve imha etme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak temizleme sırasında ortaya çıkan atık su asit içerir. Boşaltılmadan önce Avesta Neutralising Agent 502 (Avesta Nötrleştirici Madde 502) ya da sönmüş kireç ile arıtılmalıdır (7-10 pH değeri).
Nötrleştirici madde atık sudan ağır metalleri de çökeltir ve tortu oluşturur. Bu yerel düzenlemelere göre imha için gönderilmelidir.

Pasifleştirme

Sonucun daha da iyileştirilmesi ve is ya da parlak bulutların neden olduğu rengi değişmiş yüzey riskinin azaltılması için, pasifleştirme sırasında En İyi Mevcut Tekniği sunan Avesta FinishOne Final Rinse 630 (Avesta FinishOne Son Durulama 630) kullanılarak kaynak temizleme sonrası pasifleştirme edilgenleştirme tavsiye ederiz.

Ambalajlama

Avesta RedOne™ Pickling Spray 240 18 kg’lik, 30 kg’lik, 220 kg’lik ve 1200 kg’lik polietilen bidonlarda / kutularda temin edilir. Bunlar tehlikeli maddeler için BM tarafından onaylıdır.

Depolama

Avesta RedOne™ Pickling Spray 240 kapalı bir mekanda ve oda sıcaklığında depolanmalıdır. Kutular sıkıca kapatılmış ve dik bir pozisyonda muhafaza edilmelidir. Ayrıca yetkisi olmayan kişilerin erişemeyeceği şekilde muhafaza edilmelidir.
Ürün bozulmaya elverişlidir ve depoda gereğinden daha uzun süre muhafaza edilmemelidir. Oda sıcaklığında depolandığında, macun maksimum iki yıl raf ömrüne sahiptir. Daha yüksek sıcaklıklara maruz bırakmak raf ömrünü azaltabilir.

İşçi güvenliği

Avesta First Aid Spray 910 (Avesta İlkyardım Spreyi 910) kaynak temizleme ile uğraşan herkes tarafından kolayca erişilebilir olmalıdır. Kullanımı kolay 200 ml’lik sprey kutusunda bulunur ve kaynak temizleme spreyinin küçük asit sıçramalarını dekontamine etmek için içeriği optimize edilmiştir.

Koruyucu giysi. Kullanıcılar aside dayanıklı önlükler, eldivenler ve kauçuk botlar giymelidir. Koruyucu gözlük ya da yüz siperi ve gerekirse uygun solunumla ilgili koruyucu cihazlar (klorür tipi filtre) kullanılmalıdır

Diğer bilgiler

Malzeme Güvenlik Veri Formları ve diğer faydalı bilgiler web sitemizden elde edilebilir.

Avesta Finishing Chemicals
Lodgatan 14, SE-211 24 Malmö, İsveç
Tel: +46 (0)226 821 00, Faks: +46 (0)40 93 94 24
www.avestafinishing.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                            All Rights Reserved artworks     stratejik360