Avesta BlueOne
Kaynak Temizleme Macunu
Avesta RedOne
Kaynak Temizleme Spreyi
Avesta Klasik
Kaynak Temizleme Jeli
Avesta Klasik
Kaynak Temizleme Banyosu
Avesta FinishOne
Pasivatör
Avesta Klasik
Temizleyici
Avesta Klasik
Moly - Drop Testi
 
  Avesta Klasik Kaynak Temizleme Jeli 122
     Avesta Classic
     Pickling Gel 122
 

Kaynak dikişlerinin temizlenmesi

 

Avesta Classic Pickling Gel 122 kaynak, şekillendirme, kesme ve püskürtme gibi işlemler sonucu zarar görmüş olan paslanmaz çelik yüzeylerin kullanılır duruma getirilmesi için kullanılır. Kaynak oksitlerini, alttaki kromsuz katmanı, mikro cüruflu partikülleri ve lokal korozyona neden olabilecek diğer kontaminantları giderir.
Bu jel kaynak dikişlerin ve daha küçük yüzeylerin standart fırça ile temizlenmesi için özel olarak geliştirilmiştir.

  Serbest halde akabilen kaynak temizleme jeli
 

Avesta Classic Pickling Gel 122, uygulamanın kolaylaştırılması ve yüksek bir kaplama sağlanması amacıyla bir kaynak temizleme macunundan daha serbest halde akabilir. Böylece hem kaynak dikişlerinin hem de daha küçük paslanmaz çelik yüzeylerin iyi bir sonuç ile temizlenmesi için kullanılabilir.

  Avesta Classic Pickling Gel 122
 

• Standart ve 304, 316, 904 L gibi daha yüksek alaşımlı çelik türleri
• Soğuk ve sıcak haddelenmiş levhalar
• MIG/FCW/çubuk elektrot kaynaklar
• Kaynak dikişlerin ve daha küçük yüzeylerin fırça ile temizlenmesi
• Sıcak iklimlerde kullanım ve depolama (jel, +45°C’ye kadar olan sıcaklıklara dayanıklıdır).

  Kullanım talimatları
 Serbest akış kıvamı sayesinde kolay   uygulama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Kullanmadan önce macunu karıştırın ya da çalkalayın.
2. Verilen fırça ile macunu uygulayın.
3. İşe yaraması için macunu 30 dakika ila 4 saat (sıcaklığa ve çelik türüne bağlıdır) bırakın. Üzerinde çalışılan parçanın sıcaklığı her zaman +5°C’den daha yüksek olmalıdır.
4. Bir yüksek basınçlı su jeti ya da bir paslanmaz çelik fırça kullanarak kaynak temizleme kalıntılarını giderin ve daha sonra su ile durulayın. Atık su boşaltılmadan önce arıtılmalıdır.

Nötrleştirme ve imha etme

Kaynak temizlemeden çıkan atık su asit içerir. Boşaltılmadan önce Avesta Neutralising Agent 502 (Avesta Nötrleştirici Madde 502) ya da sönmüş kireç ile arıtılmalıdır (7-10 pH değeri).
Nötrleştirici madde atık sudan ağır metalleri de çökeltir ve tortu oluşturur. Bu yerel düzenlemelere göre imha için gönderilmelidir.

Ambalajlama

Avesta Classic Pickling Gel 122 2.6 kg’lik ve 20 kg’lik polietilen kutularda temin edilir. Bunlar tehlikeli maddeler için BM tarafından onaylıdır.

Depolama

Avesta Classic Pickling Gel 122 kapalı bir mekanda ve oda sıcaklığında depolanmalıdır. Kutular sıkıca kapatılmış ve dik bir pozisyonda muhafaza edilmelidir. Ayrıca yetkisi olmayan kişilerin erişemeyeceği şekilde muhafaza edilmelidir.
Ürün bozulmaya elverişlidir ve depoda gereğinden daha uzun süre muhafaza edilmemelidir. Oda sıcaklığında depolandığında, macun maksimum bir yıl raf ömrüne sahiptir. Daha yüksek sıcaklıklara maruz bırakmak raf ömrünü azaltabilir.

İşçi güvenliği

Avesta First Aid Spray 910 (Avesta İlkyardım Spreyi 910) kaynak temizleme ile uğraşan herkes tarafından kolayca erişilebilir olmalıdır. Kullanımı kolay 200 ml’lik sprey kutusunda bulunur ve kaynak temizleme macununun küçük asit sıçramalarını dekontamine etmek için içeriği optimize edilmiştir.
Koruyucu giysi. Kullanıcılar aside dayanıklı önlükler, eldivenler ve kauçuk botlar giymelidir. Koruyucu gözlük ya da yüz siperi ve gerekirse uygun solunumla ilgili koruyucu cihazlar (klorür tipi filtre) kullanılmalıdır.

Diğer bilgiler

Malzeme Güvenlik Veri Formları ve diğer faydalı bilgiler web sitemizden elde edilebilir.

Avesta Finishing Chemicals
Lodgatan 14, SE-211 24 Malmö, İsveç
Tel: +46 (0)226 821 00, Faks: +46 (0)40 93 94 24
www.avestafinishing.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                            All Rights Reserved artworks     stratejik360